EM Hold – U19

2020 i Nastola, Lahti, Finland

1. Danmark, 2. Frankrig, 3. Estland og Rusland

Danmark – Færøerne 5-0
Danmark – Finland 3-2
Danmark – Tyskland 3-2
Danmark – Sverige 3-0
Danmark – Estland 3-0
Danmark – Frankrig 3-0

Klik her for at se flere resultater

 

2018 i Tallinn, Estland

1. Frankrig, 2. Danmark, 3. Tyskland og Rusland

Danmark – Schweiz 5-0
Danmark – Lithauen 5-0
Danmark – Bulgarien 4-1
Danmark – Skotland 3-1
Danmark – Tyskland 3-1
Danmark – Frankrig 2-3

Klik her for at se flere resultater

 

2017 i Mulhouse, Frankrig

1. Frankrig, 2. Rusland, 3. Danmark og England

Danmark – Tjekkiet 3-2
Danmark – Estland 5-0
Danmark – Norge 5-0
Danmark – Polen 3-2
Danmark – Rusland 1-3

Klik her for at se flere resultater

 

2015 i Lubin, Polen

1. Spanien, 2. England, 3. Danmark og Frankrig

Danmark – Armenien 5-0
Danmark – Letland 5-0
Danmark – Portugal 5-0
Danmark – Holland 3-0
Danmark – Spanien 2-3

Klik her for at se flere resultater

 

2013 i Tyrkiet

1. Danmark, 2. Frankrig, 3. Holland og Tyskland

Danmark – Wales 5-0
Danmark – Ungarn 5-0
Danmark – Bulgarien 4-1
Danmark – Bulgarien 3-0
Danmark – Holland 3-0
Danmark – Frankrig 3-0

Klik her for at se flere resultater

 

2011 i Finland

1. Tyskland, 2. Rusland, 3. Danmark og Ukraine

Danmark – Litauen 5-0
Danmark – Slovenien 5-0
Danmark – Polen 5-0
Danmark – Finland 4-1
Danmark – Tyskland 2-3

Klik her for at se flere resultater

 

2009 i Italien

1. Danmark, 2. Holland, 3. Tyskland og England

Danmark – Grækenland 5-0
Danmark – Finland 4-1
Danmark – Norge 5-0
Danmark – Bulgarien 5-0
Danmark – England 3-0

 

2007 i Tyskland

1. England, 2. Holland, 3. Danmark, 4. Rusland

Danmark – Tyrkiet 5-0
Danmark – Scotland 5-0
Danmark – Frankrig 5-0
Danmark – England 1-3
Danmark – Rusland 3-0

 

2005 i Holland

1. Danmark, 2. Rusland, 3. Tyskland, 4. Holland

Danmark – Spanien 5-0
Danmark – Skotland 4-1
Danmark – Sverige 4-1
Danmark – Holland 3-0
Danmark – Rusland 3-0

 

2003 i Danmark

1. Tyskland, 2. Danmark, 3. Rusland, 4. Finland

Danmark – Rusland 3-2
Danmark – Polen 4-1
Danmark – Holland 5-0
Danmark – Tyskland 0-3

 

2001 i Polen

1. Tyskland, 2. Danmark, 3. Rusland, 4. England

Danmark – Rusland 3-2
Danmark – Sverige 4-1
Danmark – Holland 3-2
Danmark – Tyskland 1-3

 

1999 i Skotland

1. Tyskland, 2. Rusland, 3. Danmark, 4. Polen

Danmark – Tyskland 3-2
Danmark – Ukraine 5-0
Danmark – England 2-3
Danmark – Polen 4-1

 

1997 i Tjekkiet

1. Danmark, 2. Rusland, 3. Holland, 4. England

Danmark – Tyskland 4-1
Danmark – Holland 3-2
Danmark – Bulgarien 5-0
Danmark – Rusland 3-2

 

1995 i Slovakiet

1. Danmark, 2. Sverige, 3. England, 4. Tyskland

Danmark – Holland 4-1
Danmark – England 5-0
Danmark – Irland 5-0

 

1993 i Bulgarien

1. Danmark, 2. Sverige, 3.-4. Rusland og Holland

Danmark-Rusland 4-1
Danmark-England 5-0
Danmark-Sverige 5-0

 

1991 i Ungarn

1. Sovjet, 2. Holland, 3. Danmark, 4. England

Danmark-Tyskland 5-0
Danmark-Holland 2-3
Danmark-England 3-2

 

1989 i England

1. Danmark, 2. England, 3. Sverige

Danmark-Skotland 5-0
Danmark-Holland 4-1
Danmark-England 5-0

 

1987 i Polen

1. Danmark, 2. England

Danmark-Holland 5-0
Danmark-Vesttyskland 4-1
Danmark- England 4-1

1985 i Østrig

1. Danmark, 2. England, 3. Sverige

Danmark-Finland 4-1
Danmark-England 3-2
Danmark-Sverige 3-2

 

1983 i Finland

1. England, 2. Danmark, 3. Sverige

Danmark-Skotland 2-3
Danmark-Holland 4-1
Danmark-England 2-3

 

1981 i Skotland

1. Danmark, 2. England, 3. Sverige

Danmark-England 3-2
Danmark-Sverige 5-0
Danmark-Vesttyskland 5-0

 

1979 i Vesttyskland

1. Danmark, 2. England, 3. Sverige

Danmark-Sverige 4-1
Danmark-Skotland 5-0
Danmark-Vesttyskland 5-0
Danmark-England 2-3

 

1977 på Malta

1. England, 2. Danmark, 3. Sverige

Danmark-Sverige 4-1
Danmark-England1-4
Danmark-Vesttyskland 5-0

 

1975 i Danmark

1. Danmark, 2. England, 3. Sverige

Danmark-England 3-2
Danmark-Sverige 4-1
Danmark-Vesttyskland 5-0