Badmintonphoto

Se favoritterne til DANISA DENMARK OPEN 2020 presented by VICTOR

september 25, 2020 12:03 Skrevet af

Med under levitra prescriptions online tre uger til DANISA DENMARK OPEN 2020 presented by VICTOR er der levitra prescriptions online nu sat navne på seedningerne til turneringen. Momota, Antonsen og Marin er blot nogle af de topnavne, der venter i uge 42. Få overblik over de spillere, der på papiret er favoritter til at tage titlen https://tcb.ac.il/cialis-canadian/ i Odense her.

 

Kento Momota, Carolina Marin, Sonoda/Kamura og Anders Antonsen.

Det er bare et udpluk af de stjernespillere, der om få uger tropper op i Odense som kandidater til podiet ved DANISA https://tcb.ac.il/cialis-canadian/ DENMARK OPEN presented by VICTOR.

Det står klart, efter BWF fredag har lagt listen over seedninger ud.

Her fremgår det blandt andet, at verdens tre bedste herresingler står klar til at indtage grønsværen på Fyn.

På trods af at diverse spillere og nationer, heriblandt Kina, desværre har måttet melde fra, er der med andre ord lagt i kakkelovnen til verdensklasse-badminton og -opgør – og dét for første gang i syv måneder.

Du kan se alle seedningerne til DANISA DENMARK OPEN 2020 presented VICTOR fast delivery viagra herunder.

Læs også: Billetsalget til DANISA DENMARK OPEN presented by VICTOR åbnet på ny

 

Herresingle

1: Kento Momota, Japan
2: Chou Tien Chen, Chinese Taipei
3: Anders Antonsen, Danmark
4: Ng Ka Long Angus, Hong Kong
5: Kanta Tsuneyama, Japan
6: Kidambi Srikanth, Indien
7: Kantaphon Wangcharoen, Thailand
8: Kenta Nishimoto, Japan


Damesingle:

1: Akane Yamaguchi, Japan
2: Nozomi Okuhara, Japan
3: Carolina Marin, Spanien
4: Michelle Li, Canada
5: Sayaka Takahashi, Japan
6: Beiwen Zhang, USA
7: Mia Blichfeldt, Danmark
8: Aya Ohori, Japan

 

Herredouble:

1: Keigo Sonoda/Takeshi Kamura, Japan
2: Hiroyuki Endo/Yuta Watanabe, Japan
3: Wang Chi-Lin/Lee Yang, Japan
4: Takuro Hoki/Yugo Kobayashi, Japan
5: Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen, Danmark
6: Marcus Ellis/Chris Langridge, England
7: Mark Lamsfuss/Marvin Seidel, Tyskland
8: Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov, Rusland

 

Damedouble:

1: Yuki Fukushima/Sayaka Hirota, Japan
2: Wakana Nagahara/Mayu Matsumoto, Japan
3: Chiharu Shida/Nami Matsuyama, Japan
4: Stefani Stoeva/Gabriela Stoeva, Bulgarien
5: Lauren Smith/Chloe Birch, England
6: Sara Thygesen/Maiken Fruergaard, Danmark
7: Kristen Tsai/Rachel Honderich, Canada
8: Selena Pien/Cheryl Seinen, Holland

 

Mixeddouble:

1: Yuta Watanabe/Arisa Higashino, Japan
2: Marcus Ellis/Lauren Smith, England
3: Tang Chun Man/Tse Ying Suet, Hong Kong
4: Chris Adcock/Gabrielle Adcock, England
5: Robin Tabeling/Selena Piek, Holland
6: Mark Lamsfuss/Isabell Herttrick, Tyskland
7: Rodion Alimov/Alina Davletova, Rusland
8: Takuro Hoko/Wagana Nagahara, Japan



Tags: ,
Kategori: , , ,