Holdturneringsudvalg

Find kontaktinformation på medlemmerne af Holdturneringsudvalget og se protestafgørelserne, som udvalget har behandlet, her på siden.

 

Peter Locht
Formand
Mail: peter.locht@gmail.com

Leon Ringbo
Næstformand
Mail: l_ringbo@post9.tele.dk

 

Lene Struwe-Andersen
Udvalgsmedlem

Thomas I. Pedersen
Udvalgsmedlem
Mail: thomas@saif.dk

Erik Markussen
Udvalgsmedlem
Mail: erma@tea mdanmark.dk

Carsten Jensen
Udvalgsmedlem
Mail: ac2coach@live.dk

 

Poul Mølgaard
Udvalgssuppleant
Mail: poul.moelgaard@gmail.com

Torben Pedersen
Udvalgssuppleant
Mail: torben1973@stofanet.dk

 

Advarsler og sanktioner

Advarsler og sanktioner 2020/2021 (opdateres løbende)

 

Dispensationer

Ligadispensation (opdateret 16-11-2020)

 

Protestafgørelser – Divisioner og Danmarksserie

 

Sæson 2020/2021

3.division

13. november, kamp 385552 i pulje 1, Højbjerg 4 – Gug

3. november, kamp 385748 i pulje 4, Holbæk 2 – Herlev Badminton

 

Danmarksserien

24. september, kamp 385709 i pulje 4, Odense OBK 4 – Bolbro

24. september, kamp 385796 i pulje 6, FKIF Frederiksberg – Nordbyen

 

 

Sæson 2019/2020

Badmintonligaen

11. december, kamp 365868, Højbjerg/ViaBiler – Vendsyssel

 

1. division

21. februar, kamp 364193 i pulje 1, Hvidovre  – Værløse 2

1. november, kamp 364203 i pulje 2, Greve 2 – Ikast

 

2. division

3. marts, kamp 384425 i Kvalifikation til 1. division, Højbjerg 2 – Lyngby

18. december, kamp 364249 i pulje 1, Hillerød – Lillerød 2

6. december, kamp 364244 i pulje 1, Lillerød 2 – Gentofte 2 

4. november, kamp 364241 i pulje 1, Lillerød 2 – Skovshoved 3

27. september, kamp 364257 i pulje 2, Ikast 2 – Odense OBK 2

 

3. division

22. marts, kamp 384365 i Kvalifikation til 2. division, Kolding BK 2 – Aalborg Triton 2

22. marts, kamp 384368 i Kvalifikation til 2. division, Odense OBK 3 – abc Aalborg 2

22. marts, kamp 384381 i Kvalifikation til 2. division, KMB2010 – Karlslunde (indgivet af Greve)

28. oktober 2019, kamp 364493 (og kamp 365961) i pulje 3, Hvidovre 2 – SAIF Kbh

20. september 2019, kamp 365873 i pulje 4, Solrød Strand 4- Badminton Roskilde

 

Danmarksserien

28. januar, kamp 365959 i pulje 6, FKIF Frederiksberg – Charlottenlund 2

10. januar, kamp 365927 i pulje 5, SAIF Kbh. 3 – Lillerød 3

9. januar, kamp 364471 i pulje 4, Skovbakken 3 – Tarup-Pårup

7. november, kamp 364435 i pulje 3, Kolding 3 – Odense BK77

4. november, kamp 364466 i pulje 4, Tarup-Pårup – Team Fyn 2

5. november, kamp 365973 i pulje 7, SAIF Kbh. 2 – Værløse 4

1. november 2019, kamp 364377 i pulje 1, Silkeborg BK – abc Aalborg 3

28. oktober 2019, kamp 364429 i pulje 3, Kolding BK 3 – Bolbro

4. oktober 2019, kamp 365995 i pulje 8, Gladsaxe Søborg – Vanløse